Pierwsze starcie z Akademikami z ekstraklasy. Walczymy o pozostanie w czołówce
...

Pierwsze starcie z Akademikami z ekstraklasy. Walczymy o pozostanie w czołówce

By Mariusz Bartodziej
Październik 11, 2018

Jak dotąd jeszcze cztery zespoły mają na koncie po sześć oczek, w tym Rekord, który rozegrał tylko dwa spotkania. W sobotę co najmniej jeden zespół odpadnie z tej grupy. Gościmy AZS UŚ Katowice, który przed tygodniem rozprawił się z MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Nadal mamy problem z wygrywaniem bez cierpienia. Pierwszą połowę mogliśmy zakończyć z lepszym wynikiem. W drugiej poprawiliśmy jakość, a w końcówce byliśmy lepsi fizycznie, szczególnie przez ostatnie dziesięć minut – mówił Chus po wygranym 4:3 meczu z Piastem Gliwice.

W obu naszych wygranych meczach brakowało jeszcze zdecydowania. Najpierw przed własną publicznością pokonaliśmy 4:3 Pogoń Szczecin, a teraz takim samym wynikiem, na naszą korzyść, zakończyło się spotkanie z Piastem. Dostępu do naszej bramki bronił wówczas, zastępujący kontuzjowanego Macieja Foltyna, Noel Charrier. Możliwe że w sobotę kibice znów zobaczą go w akcji, ponieważ zdążył już zanotować kilka dobrych interwencji. 19-letni reprezentant Szwajcarii dołączył do nas przed sezonem z Mobulu Futsal Uni Bern.

Myślę, że jestem gotowy do gry w Futsal Ekstraklasie. Jest jednak wiele aspektów do poprawy, dlatego wciąć muszę ciężko nad sobą pracować – wyjaśnia Charrier.

Szykuje się festiwal bramek

Sześć zdobytych punktów plasuje nas na czwartej lokacie. Pozostali wyprzedzają nas ze względu na korzystniejszy bilans bramkowy. Jak dotąd strzeliliśmy 9 goli i stracili 11, a zamykający podium AZS UŚ Katowice ma na koncie odpowiednio 14 i 10 bramek. Takie liczby wskazują, że w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice kibice nie będą mogli narzekać na nudę.

Zespół z Górnego Śląska zajął w zeszłym sezonie 8. miejsce, a w tym z meczu na mecz gra coraz lepiej. Zaczął od przegranej 1:3 z beniaminkiem, Red Devils Chojnice. Później w świetnym stylu odrobił straty w akademickich derbach z AZS UG Gdańsk i wygrał 6:5, a w ostatni weekend rozgromił 7:2 MOKS Słoneczny Stok Białystok. Czego możemy spodziewać się w sobotę?

Nie znam jeszcze dobrze ligi, ale sądzę, że będzie to dla nas kolejny trudny pojedynek. AZS zdobył, podobnie jak my, sześć punktów w trzech spotkaniach. Jeśli dobrze wejdziemy w mecz, skoncentrowani na sto procent, to odniesiemy sukces i zrobimy kolejny krok w naszym debiutanckim sezonie w ekstraklasie – twierdzi Noel Charrier.

13 października (sobota) 18:00 KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – AZS UŚ Katowice

Transmisja na TVCOM.

Post By : Mariusz Bartodziej