Utrzymać podium w Białymstoku
...

Utrzymać podium w Białymstoku

By Mariusz Bartodziej
Listopad 8, 2018

Świetną postawę w meczu z AZS UG Gdańsk musimy odstawić na bok, ponieważ przed nami kolejne trudne wyzwanie. Zagramy z MOKS Słoneczny Stok Białystok, który co prawda zajmuje ósmą lokatę, ale dopiero co zdążył wyrwać remis Clearexowi. Do Białegostoku jedziemy w sobotę, by utrzymać trzecie miejsce, a nawet by wspiąć się jeszcze wyżej.

Postawa i zaangażowanie zespołu były bliskie doskonałości. Moi podopieczni pokazali swój potencjał jako zespół – komentował Chus zwycięstwo 9:4 z AZS UG Gdańsk.

Po przegranej z Red Devils Chojnice i przerwie w lidze zareagowaliśmy tak, jak powinniśmy – choć nie obyło się bez błędów, to wysoko wygraliśmy przed własną publicznością. Po sześciu kolejkach zajmujemy trzecie miejsce z 12 punktami na koncie. Do tego jesteśmy drugą najskuteczniejszą drużyną w lidze z 25 zdobytymi golami (Rekord ma ich 32). Taki rezultat pozwala nam optymistycznie spoglądać w przyszłość.

Oczywiście, że świetny powrót po przerwie nam pomoże. Damy z siebie wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej. Wspólny wysiłek i rywalizacja to najlepsze sposoby motywacji do jeszcze większego działania – stwierdza Kacper Kędra.

MOKS na razie u siebie niepokonany

MOKS Słoneczny Stok Białystok, ubiegłoroczny beniaminek, zakończył ubiegły sezon na 9. miejscu, z bezpieczną przewagą punktów nad strefą spadkową. Początek tegorocznych rozgrywek był dla niego fatalny: dwie porażki 2:7 i przełożony mecz z Piastem, w którym mógł się odegrać.

MOKS zaczął punktować od czwartej kolejki. Do wyraźnych zwycięstw z Red Devils oraz AZS UG Gdańsk dołączył cenny remis z Clearexem, niedawnym liderem. O sile ofensywnej drużyny z Białegostoku stanowią głównie Mateusz Lisowski, zdobywca czterech goli, oraz Marcin Firańczyk i Vitalii Lisnychenko, którzy trafiali już po trzy razy. Musimy nastawić się na to, że ósmy MOKS będzie do końca walczył o awans w tabeli. W tym sezonie grał u siebie tylko raz – i wygrał.

Do każdego rywala podchodzimy indywidualnie i staramy się dostosować taktykę najlepiej, jak się da. MOKS będzie trudnym przeciwnikiem na swoim terenie, ale zrobimy wszystko, by wywieźć z Białegostoku komplet punktów – zapowiada Kędra.

Perspektywiczny i ambitny Kędra

Dwudziestoletni Kacper Kędra to jeden z najmłodszych zawodników w naszym zespole. Jest wychowankiem KS Gredar Futsal Team Brzeg i dołączył do nas właśnie z tego klubu. W spotkaniu z AZS UG Gdańsk zdobył swoją debiutancką bramkę w naszych barwach. Ponadto nasi fani uznali go za najlepszego zawodnika meczu.

– To bardzo mnie nakręca, by dać z siebie jeszcze więcej. Cieszy mnie ich decyzja. Wiem, że przede mną jeszcze mnóstwo pracy, ale takie działania są potrzebne. Motywowanie przez naszych kibiców ułatwia osiąganie sukcesów.

10 listopada (sobota) 18:00 MOKS Słoneczny Stok Białystok – KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

Transmisja na TVcom.

Post By : Mariusz Bartodziej