Walczymy z wicemistrzem o podium
...

Walczymy z wicemistrzem o podium

By Mariusz Bartodziej
Listopad 22, 2018

Gattę Active Zduńska Wola dzieli od nas jeden punkt, przy jednym meczu zaległym. Drużyna aspirująca do mistrzostwa podchodzi do starcia z nami z serią trzech zwycięstw z rzędu. By ją przerwać, będziemy musieli przekroczyć swoje granice.

Nie lubię mieć wymówek. Zaprezentowaliśmy się bardzo źle, a kontuzje nam nie pomagają. Jednak nigdy się nie poddajemy i w następny poniedziałek mamy szansę się zrehabilitować – zapowiedział Chus po przegranym meczu z Clearexem.

Chorzowianie zagrali z nami tak, jak na zespół liczący po cichu na mistrzostwo przystało. Wykorzystali doświadczenie, by odebrać nam wszelkie argumenty w ataku. To była dla nas cenna lekcja przed poniedziałkowym równie trudnym starciem. Do Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przyjeżdża wicemistrz Polski (mistrz z sezonu 2015/2016), Gatta Active Zduńska Wola

Czasem wygrywasz, a czasem zbierasz doświadczenie. Nie możemy porównywać jednego zespołu z drugim. Każda drużyna ma swój indywidualny charakter. Właśnie dlatego prowadzimy scouting i przygotowujemy się do każdego pojedynku z osobna – mówi Janis Pastars. – Możecie być pewni, że wszyscy w naszej drużynie zrobią wszystko, by być gotowym na następny mecz.

Gatta poluje na nasze miejsce

Kibice ze Zduńskiej Woli mogli być zaniepokojeni dyspozycją swojego zespołu. Gatta w czterech pierwszych meczach zanotowała dwa remisy, porażkę i tylko jedną wygraną z przechodzącym poważny kryzys Piastem Gliwice. Teraz przyszła seria trzech zwycięstw z rzędu, choć dwa ostatnie spotkania (z AZS UG Gdańsk i MOKS Słoneczny Stok Białystok) zakończyła tylko z jednobramkową przewagą. Przez to obecny wicemistrz nie należy do najskuteczniejszych zespołów ligi (zdobył jak dotąd 24 bramki), ale za to w defensywie ustępuje wyłącznie Rekordowi Bielsko-Biała (stracił 15 goli). To właśnie z mistrzem rozegra w grudniu zaległe spotkanie. Tymczasem w poniedziałek powalczy o to, by zająć nasze miejsce na podium (ma 14 punktów, podobnie jak Clearex i Red Dragons Pniewy, a my 15).

Jesteśmy świadomi naszej pozycji w tabeli. To starcie będzie bardzo trudne, więc, korzystając z okazji, chciałbym prosić fanów, by byli z nami na trybunach, ale też wspierali nas z daleka – apeluje Pastars.

26 listopada (poniedziałek) 20:00 KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Gatta Active Zduńska Wola

Transmisja w telewizji na kanale SportKlub.

Post By : Mariusz Bartodziej