Podwójne derby Górnego Śląska i hit w Jelczu-Laskowicach
...

Podwójne derby Górnego Śląska i hit w Jelczu-Laskowicach

By Mariusz Bartodziej
Listopad 23, 2018

Podczas 9. kolejki Futsal Ekstraklasy przed telewizorami mogą zgromadzić się kibice z całego Górnego Śląska. Piast zagra z Clearexem o swoje drugie zwycięstwo w sezonie, a Rekord powalczy z AZS Katowice o komplet punktów niezbędny do powrotu na fotel lidera. Jakby tego było mało, w hicie kolejki podejmiemy u siebie Gattę.

24 listopada:

16:00 Piast Gliwice – Clearex Chorzów

Czy zwycięstwo 3:0 z Pogonią przed dwoma tygodniami (przez tydzień pauzował) da Piastowi wystarczająco dużo motywacji, by sprostać Clearexowi zmierzającemu po medal? Zespół z Chorzowa rozegrał z nami mecz godny uznania, jednak swoje obie porażki odniósł na wyjazdach. To powinno zachęcić kibiców z Gliwic, by stawili się na hali liczniej niż zwykle i pomogli wyprowadzić swój zespół ze strefy spadkowej.

18:00 AZS UG Gdańsk – FC Toruń

Cztery porażki z rzędu to nie rezultat, który podnosi na duchu, zwłaszcza jeśli dodamy do tego 41 straconych bramek. Do pozytywów można zaliczyć to, że gospodarza trafiali do bramek rywali więcej razy niż FC Toruń (29 do 23). Będą musieli wykorzystać całą swoją ofensywną siłę, by uprzykrzyć życia liderowi. Torunianie nie oddadzą łatwo ciężko wywalczonej pozycji, co udowodnili ostatnio, gromiąc na wyjeździe 6:2 Red Devils.

25 listopada:

16:00 MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Dragons Pniewy

W Białymstoku szybko zapomnieli o wysokiej porażce z nami i omal nie ugrali remisu z wicemistrzem na wyjeździe. Jeśli przywieźli tę dyspozycję z powrotem do siebie, Red Dragons ma się czego obawiać. Zwłaszcza że w tym sezonie poza domem grał dwa razy, w Toruniu i w Bielsko-Białej, i doznał dwóch porażek. Runda dobiega końca, więc czas najwyższy przełamać tę nieprzynoszącą chluby passę.

18:00 Rekord Bielsko-Biała – AZS UŚ Katowice

W sobotę derby Górnego Śląska w Gliwicach, a w niedzielę w Bielsku-Białej. Rekord pauzował w lidze, ale rozegrał trzy spotkania w Lidze Mistrzów, w tym jedno z Barcą Lassa. Choć wszystkie przegrał, zaprezentował się naprawdę dobrze, a przywiezione bezcenne doświadczenie z pewnością zaprocentuje w Futsal Ekstraklasie. Jako pierwszy sprawdzi mistrza AZS Katowice Na razie gra w kratkę – wygrane przeplata porażkami, a czasem wkradnie się jeszcze remis. Do tego starcia podejdzie po zwycięstwie 6:2 z Pogonią przed własną publiką.

18:00 Pogoń 04 Szczecin – Red Devils Chojnice

Żadnej wygranej, pięć porażek z rzędu, a u siebie wywalczony jak dotąd tylko jeden punkt. W Szczecinie nie mają powodów do radości. Jeśli coś się w szeregach Pogoni nie zmieni, to prawdopodobnie zakończy rundę w strefie spadkowej. Ma okazję przełamać się w meczu z beniaminkiem z Chojnic. Jednak ten beniaminek pokonał na inaugurację na wyjeździe 3:1 AZS Katowice, a komplet punktów wyrwał również nam. Z siedmioma punktami na koncie zajmuje dziewiąte miejsce, więc jeśli wygra, to zapewni swoich fanów, że zamierza trzymać się z dala od spadku.

26 listopada:

20:00 KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Gatta Active Zduńska Wola

Zapowiedź tego meczu przeczytacie tutaj.

Transmisje dostępne na TVcom oraz w telewizji (poniedziałkowy mecz) na kanale SportKlub.

Post By : Mariusz Bartodziej