Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początkowo zespół Uraganu zdominował spotkanie, natomiast grę KB United możemy porównać do rozpędzającego się samochodu. Ostatecznie francuska technika wzięła górę!

Czytaj dalej

Wysoka porażka Kobenhavn Futsal z Barcą Lassa B mogła uśpić naszą czujność. Duńczycy wielokrotnie próbowali szarż na bramkę Noela Charriera, ale udawało nam się ich za każdym razem zatrzymywać, pamiętając przy tym o ofensywie. Dzięki temu zasłużenie wygraliśmy 5:0.

Początek meczu nie wskazywał na to, że Piast przegra tak wysoko. Pierwsze fragmenty zwiastowały, że to drużyna z Gliwic będzie stroną dominującą. Jednakże dalsza cześć spotkania zweryfikowały oba zespoły.

Wynik 2:2 do przerwy doskonale odzwierciedlał zacięty charakter starcia zespołów z Hiszpanii i Ukrainy. Artur Podliuk dał Sokilowi nadzieję na zwycięstwo, jednak Katalończycy szybko się otrząsnęli i w ciągu trzech minut zdobyli trzy bramki zapewniające im wygraną.

Choć młodzi zawodnicy z SC Sokil postawili trudne warunki, udało nam się przejąć inicjatywę w pierwszej części spotkania. Dwa gole pozwoliły nam zachować spokój, gdy Dmytro Martyniuk zdobył bramkę kontaktową. Zwieńczeniem naszych zmagań było piękne uderzenie Sebastiana Wojciechowskiego, ustalającego wynik 3:1.

Kibice zgromadzeni na drugim meczu w Hali Nysa doświadczyli nie lada widowiska. Tiki-taka? To mało! Barca Lassa B stworzyła widzom ucztę technicznych zagrań, strzelając przy tym aż jedenaście bramek i wygrywając.

Wiele drużyn w ostatnich sekundach by zrezygnowało. Nie Piast Gliwice, który w jednej z ostatnich akcji meczu wywalczył remis. Przez cały mecz nie było jednak oczywiste, że właśnie wynikiem 1:1 zakończy się to spotkanie.

Początek spotkania wskazywał, że to Uragan Iwano-Frankowsk będzie dyktował warunki. Wystarczyły jednak dwie minuty, by Alga Bishkek na pewien czas odmieniła przebieg meczu. Mimo to Uragan powalczył do końca i po niezwykle zaciętym starciu wygrał 7:5.

Tegoroczna, czwarta edycja międzynarodowego turnieju przedsezonowego Futsal Masters rusza 28 sierpnia. Kibice w Nysie i Jelczu-Laskowicach będą mogli podziwiać grę ośmiu zespołów z sześciu państw europejskich i azjatyckich, w tym FC Barcelony i wielokrotnych mistrzów swoich krajów.

Podczas zeszłorocznej edycji Futsal Masters występowaliśmy w roli przedstawiciela 1 Polskiej Ligi Futsalu z ambitnymi planami. Część z nich już się ziściła, dlatego w przyszłym tygodniu zagramy jako zespół najwyższej klasy rozgrywkowej. Dobrą dyspozycję zdążyliśmy pokazać w pierwszych zwycięskich sparingach.