Wszystkie mecze 10. kolejki zostaną rozegrane w piątek, w związku ze zgrupowaniem reprezentacji przed towarzyskim dwumeczem z Belgią. Spotkanie lidera z zespołem z Białegostoku nie ma konkurencji o 18. Dwie godziny później będzie trzeba już mocno się zastanowić, który pojedynek wybrać.

Czytaj dalej

Smoki w tym sezonie jeszcze nie przegrały przed własną publicznością. Trzykrotnie wygrywały i dwa razy zremisowały. Mamy więc w piątek okazję wywieźć z Pniew komplet punktów jako pierwsi.

Kibice wypełnili w poniedziałek Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice i nie pożałowali. Choć w pierwszej połowie przeważała Gatta, to my wyszliśmy na prowadzenie, a po przerwie urządziliśmy sobie festiwal strzelecki. Wygraliśmy 7:2 i umocniliśmy się na trzeciej pozycji po 9. kolejce Futsal Ekstraklasy.

Fani Piasta i Pogoni mają duże powody do radości – zespoły te zanotowały odpowiednio drugą i pierwszą wygraną w sezonie. Festiwale bramek w Bielsku-Białej i Toruniu dodały dodatkowego smaczku dziewiątej kolejce Futsal Ekstraklasy.

Podczas 9. kolejki Futsal Ekstraklasy przed telewizorami mogą zgromadzić się kibice z całego Górnego Śląska. Piast zagra z Clearexem o swoje drugie zwycięstwo w sezonie, a Rekord powalczy z AZS Katowice o komplet punktów niezbędny do powrotu na fotel lidera. Jakby tego było mało, w hicie kolejki podejmiemy u siebie Gattę.

Gattę Active Zduńska Wola dzieli od nas jeden punkt, przy jednym meczu zaległym. Drużyna aspirująca do mistrzostwa podchodzi do starcia z nami z serią trzech zwycięstw z rzędu. By ją przerwać, będziemy musieli przekroczyć swoje granice.

Po dwa zwycięstwa 5:1 i 6:2 oraz oraz jedna wygrana 2:1 – na brak bramek kibice nie mogli narzekać. Górna połowa tabeli znacząco się zwęziła. Tylko FC Toruń umocnił się na fotelu lidera, choć Rekord z dwoma zaległymi meczami może go wkrótce zepchnąć.

Stanęliśmy w poniedziałek naprzeciwko pięciokrotnego mistrza Polski z ponad 20-letnim doświadczeniem. W dodatku trafiliśmy na jego dzień. Bramka Allysona Amantesa przywróciła nam nadzieję na odrobienie strat, jednak Mikołaj Zastawnik szybko dołożył swoją czwartą bramkę i ustanowił wynik 5:1.

Jak na pierwszy sezon w takim zespole rozgrywam dużo minut – mówi Kacper Kędra. Ma dopiero dwadzieścia lat, a już dzięki dużemu zaangażowaniu zyskał zaufanie trenera, co zaowocowało jego pierwszymi bramkami w Futsal Ekstraklasie.

W związku ze zmaganiami Rekordu w Lidze Mistrzów, jeden mecz 8. kolejki Futsal Ekstraklasy wypada. Emocji jednak nie zabraknie. Lider jedzie do Chojnic, Pogoń spróbuje odnotować pierwsze zwycięstwo, a my zagramy w poniedziałek w hicie z Clearexem – po raz pierwszy na kanale SportKlub.