Polska liga jest bardzo konkurencyjna, a jej najlepsze zespoły, w tym Orzeł, nie muszą bać się międzynarodowych porównań – zauważa Elia Walty, reprezentant Szwajcarii i nasz nowy nabytek. W szwajcarskim Mobulu Futsal zdobył 34 gole w 76 meczach, a futsalu na najwyższym poziomie zaznał w portugalskim Viseu 2001.

Czytaj dalej

Gdy żyjesz sam, rozumiesz, jak wygląda prawdziwe życie i ile wysiłku oraz poświęcenia wymaga osiąganie celów. Z rodziną zawsze jest łatwo – mówi Sergio Solano, nasz zawodnik. Mimo jego młodego wieku, Polska jest szóstym krajem, w którym Hiszpan rywalizuje na najwyższym poziomie.

Czytaj dalej

W starciu z rywalem spoza ligowych parkietów awans był naszym obowiązkiem. Mimo dobrej postawy gospodarzy, utrzymywaliśmy odpowiednią przewagę, kończąc zwycięstwem w Pińczowie 8:2.

Czytaj dalej

Domex Pińczów dopiero od przyszłego sezonu ma rozpocząć regularne zmagania, ale w fazie 1/32 turnieju zdołał już pokonać pierwszoligowe Heiro Rzeszów. My chcemy zrehabilitować się po zeszłorocznym szybkim odpadnięciu z rozgrywek.

Czytaj dalej

Mogliśmy zbliżyć się do wicelidera, a spadamy na czwarte miejsce. Rekord Bielsko-Biała pewnie ograł nas przed własną publicznością 6:1. Straty musimy odrabiać więc w przyszłych kolejkach.

Czytaj dalej

Prezes klubu, Sebastian Bednarz, odebrał 21 stycznia nagrodę „Działacza Roku” w 66. edycji Plebiscytu Sportowego „Gazety Wrocławskiej”. Nasza akademia zajęła drugie miejsce. – Dla klubu to wielkie wyróżnienie, bo praca nas wszystkich z nim związanych została doceniona przez kibiców. Zwłaszcza że nasz projekt jest bardzo młody, a futsal jako dyscyplina wygrał ze sportami znacznie bardziej popularnymi i nagłaśnianymi – podkreśla Bednarz.

Czytaj dalej

Clearex mógł liczyć po ostatniej wysokiej wygranej na zwycięstwo w Chojnicach, ale się mocno zawiódł. Zwycięstwo Gatty z Pogonią co prawda nie dziwi, jednak dwanaście zdobytych goli, w tym sześć przez Daniela Krawczyka, zasługuje na uwagę.

Czytaj dalej

Urodzony w Brazylii Foglia przez wiele lat reprezentował Włochy wygrywając m.in. Mistrzostwo Europy.  W swojej wieloletniej karierze Foglia zdobył wiele trofeów. Z reprezentacja Włoch był wicemistrzem Świata (Taiwan 2004) i trzecią drużyną globu podczas World Cup w Brazylii w 2008 roku. W rozgrywkach o prymat w Europie zdobył każdy z krążków – złoto w turnieju we Włoszech, srebro podczas euro w Portugalii, brąz podczas turnieju w Czechach. Został również wybrany najlepszym zawodnikiem na świecie w 2003 roku.

W rozgrywkach klubowych występował m.in. w Magnus Futsal (ostanie pół roku), ASP Luparence, S.C. Corinthians, Brasil Kirin/Sorocaba, SS lazio Calcio A5, Marca Futsal, Malwee, Montesilvano Calcio A5.  Z drużyną Montesilvano wygrał UEFA Futsal CUP oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Był również najlepszym strzelcem Ligi Włoskiej. Adriano Foglia to wielka postać, żywa ikona futsalu, którą niebawem będziemy mogli zobaczyć na polskich parkietach.

Z przyjemnością informujemy, że były reprezentant Włoch Adriano Foglia wzmocni kadrę KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Adriano jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, do tej pory występował w brazylijskim klubie Magnus Futsal.

Witamy na pokładzie!

We would like to inform you that Adriano Foglia, former Italy international player (Best Futsal Player of the World: 2003), joins KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Welcome on board!