Pierwszy pojedynek z Gattą Active Zduńska Wola należał zdecydowanie do nas, a drugi – do niej. W niedzielę stoczymy bój o to, kto prawdopodobnie zakończy sezon tuż za podium.

Czytaj dalej

Staram się teraz mniej ryzykować, ale może właśnie niepotrzebnie – zastanawia się Maciej Foltyn, nasz bramkarz i kapitan, po pytaniu kibica o wykonywanie rajdów, z których był znany.

Czytaj dalej

Rekord umacnia się na fotelu lidera, FC Toruń i Clearex powoli zapewniają sobie podium, a AZS Gdańsk wkrótce może stracić nawet matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze – kibice oczekujący sensacji mogli się rozczarować.

Czytaj dalej

Ponownie postawiliśmy Cleareksowi Chorzów trudne warunki. Niemniej to w sobotę nie wystarczyło. Mimo gola w 37. minucie nie zdążyliśmy odrobić straty i musieliśmy pogodzić się z przegraną 1:2.

Czytaj dalej

Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to wiadomo już, kto sięgnie po złoto, a kto spadnie bez baraży. Gra jednak wciąż się toczy, szczególnie o pozostałe lokaty. Każde starcie w rundzie finałowej zapowiada się ciekawie, zwłaszcza te w grupie mistrzowskiej.

Czytaj dalej

Ostatnie pięć kolejek rozstrzygnie, kto sięgnie w tym sezonie po medale – szanse ma cała pierwsza szóstka. Meczów z Clearexem Chorzów nie wspominamy dobrze, oba przegraliśmy. W sobotę mamy szansę na rewanż, choć na obcym terenie.

Czytaj dalej

Sprowadzenie dziesięciu nowych zawodników nie jest trudne, ale stworzenie wspólnego stylu gry i zrozumienie go przez graczy możliwie szybko już tak, nawet bardzo. Wiedziałem, że czekają nas zarówno dobre, jak i złe chwile, i że najlepsze będą dla nas ostatnie miesiące, gdy zdążymy się już poznać. W najbliższych pięciu meczach możemy więc pokazać najlepszą wersję naszego zespołu – mówi trener, podsumowując sezon zasadniczy.

Czytaj dalej

Czwarte miejsce w tabeli, czternaście zwycięstw, zero remisów, 79 strzelonych i 65 straconych bramek – tak wyglądamy w liczbach po 22 kolejkach debiutanckiego sezonu w Futsal Ekstraklasie. Jak minęło nam ponad pół roku ligowych zmagań?

Czytaj dalej

Choć najbliżej osiągnięcia niespodziewanego rezultatu byli Akademicy, z Gdańska i Katowic, to zespoły z górnej połówki tabeli udowodniły, że zasługują na zajmowane miejsca. Teraz powalczą ze sobą o medale.

Czytaj dalej

Tym razem nie musieliśmy odrabiać poważnych strat, choć ponownie to AZS Katowice pierwszy wyszedł na prowadzenie. Niemniej odpowiednia reakcja pozwoliła nam wygrać w sobotę 4:2. Utrzymaliśmy przed startem fazy finałowej trzypunktową stratę do trzeciego Cleareksu, dzięki czemu wciąż mamy realną szansę na medal.

Czytaj dalej