27 tygodni pełnych emocji, zjawiskowych interwencji i pięknych bramek za nami. O ile Rekord pozostał poza zasięgiem innych drużyn, to do zamiany na pozostałych miejscach podium zabrakło niewiele. Natomiast to, że z ekstraklasy pożegnamy AZS Gdańsk, a Pogoń obejrzymy w barażach, było już jasne.

Czytaj dalej

Zespół z Gliwic zrewanżował się za dwie porażki z tego sezonu i wygrał w niedzielę 4:0. Z 48 punktami na koncie kończymy pierwszy sezon w Futsal Ekstraklasie na czwartym miejscu.

Czytaj dalej

Choć do żadnych istotnych roszad w tabeli już nie dojdzie, warto śledzić ostatnią kolejkę Futsal Ekstraklasy. Starcie mistrza z wicemistrzem, czerwone derby i nasz wyjazd do Gliwic – jest w czym przebierać.

Czytaj dalej

Czwarte miejsce mamy już zapewnione. Możemy jednak jeszcze przekroczyć próg 50 punktów. Potrzebujemy do tego wygranej w niedzielę. Ze starć z Piastem dwukrotnie wychodziliśmy w tym sezonie zwycięsko.

Czytaj dalej

Utrata szansy na medal przy gwarantowanym czwartym miejscu w debiutanckim sezonie w Futsal Ekstraklasie nas nie zniechęciła. W pierwszej połowie obie ekipy przeciągały na zmianę szalę zwycięstwa na swoją stronę, przez co zakończyła się wynikiem 2:2. W drugiej daliśmy prawdziwy popis futsalu, co przełożyło się na wygraną 7:3.

Czytaj dalej

Dwa krążki powędrują w tym sezonie na południe, a jeden, srebrny, na północ Polski – do Torunia. Jasna jest już także sytuacja w dole tabeli. Z rozgrywkami żegna się AZS Gdańsk, a w barażach powalczy Pogoń Szczecin.

Czytaj dalej

Chorzowianie mogę zapewnić sobie miejsce na podium przed własną publicznością, o ile wygrają. Jeżeli górą będzie Piast, będziemy jeszcze bardziej zmotywowany, by przy trzeciej próbie pokonać FC Toruń.

Czytaj dalej

W obu starciach graliśmy z FC Toruń jak równy z równym i dwukrotnie przegrywaliśmy różnicą jednej bramki. Brązowy medalista Polski zapewnił już sobie tym razem srebro. Za to my, będąc zależni od Cleareksu, walczymy w poniedziałek o szansę na trzecie miejsce.

Czytaj dalej

Na trzy kolejki przed końcem sezonu poznaliśmy mistrza, Rekord Bielsko-Biała, a na dwie – wicemistrza. FC Toruń w wielkim stylu pokonał Clearex Chorzów, zapewniając sobie srebrny medal. Teraz chorzowianie muszą skoncentrować się na utrzymaniu ostatniego miejsce na podium.

Czytaj dalej

Tak bliscy zwycięstwa z mistrzem jak w ostatni poniedziałek jeszcze nie byliśmy. Choć w 5. minucie wygrywaliśmy już 3:0, to później strzelali już tylko gospodarze. Ich licznik zatrzymał się na pięciu bramkach.

Czytaj dalej