Do Jelcza-Laskowic i Nysy zawita prosto z Katalonii jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie. O sile akademii Barçy Lassy świadczy choćby to, że po sezonie kolejnych kilkoro jej podopiecznych zasiliło szeregi pierwszoligowych klubów hiszpańskich. W jej drugim zespole najstarszy z zawodników ma 22 lata – kibice mogą więc oczekiwać ogromnych ambicji oraz woli walki na parkietach.

FC Barcelonę kojarzy każdy, kto w piłkę nożną grał choćby tylko na w-fie. Barça Lassa to jej futsalowa drużyna, która także zdążyła już sięgnąć po najważniejsze tytuły – piąty Puchar Króla Hiszpanii w ostatnim sezonie, do tego po trzy Puchary Hiszpanii i mistrzostwa ligi, a także dwukrotny triumf w UEFA Futsal Cup. Podobieństwo pomiędzy jej zespołami piłki nożnej i futsalu można dostrzec także w ogromnej roli akademii w kształtowaniu drużyny. Dzięki przykładaniu dużej wagi do wyszkolenia, Barça Lassa B zdołała sięgnąć przed rokiem po mistrzostwo drugiej ligi hiszpańskiej – będąc najmłodszą drużyną w rozgrywkach. Dodatkowo w tym sezonie udało jej się ponownie stanąć na podium, choć tym razem uległa dwóm klubom.

Głodni walki i zwycięstw

Barça Lassa B miała najmłodszych zawodników także podczas zeszłorocznej, trzeciej edycji Futsal Masters. Mimo to ponownie wywalczyła powód do świętowania – w meczu o trzecie miejsce pokonała aż 5:1 Napoli Calcio a 5.

Udział w turnieju był na nas bardzo dobrym doświadczeniem. Granie w Europie to zawsze ważna nauka. Zespół od tego czasu bardzo się zmienił, ponieważ pięciu graczy odeszło grać w pierwszej lidze. Pomimo młodego wieku zawodników, jesteśmy konkurencyjną drużyną, która walczy w każdym meczu – zapowiada Xavier Closas, prowadzący zespół już trzeci sezon.

2018-03-03_FCB B futsal vs BETIS_VICTOR

Klub zmienili m.in. Xavi Cols oraz Miquel Feixas, którzy zdołali już zadebiutować w pierwszej drużynie Barça Lassa. Pozostali jednak tak kluczowi zawodnicy, jak imponujący techniką w zeszłorocznej edycji Futsal Masters Khalid Bouzid Sitou, kapitan Nil Closas Dalmau (obaj po 20 lat), czy 18-letni Juan José Caro López. Do tego zespół wzmocnił m.in. przybywający z pierwszej ligi Jesús Sancho.

Najstarszy z zawodników, Daniel Fernández Delgado, ma 22 lata, przy czym większość to 17-, 18- i 19-latkowie. Młody wiek przełoży się na chęć wykazania się, a to – na efektywną grę futsalowców z Katalonii.

2018-03-24_FCB B futsal vs VALDEPENAS_VICTOR

Pełna dyspozycja

Xavier Closas wspomina najlepiej z ubiegłego roku wysoki poziom rozgrywek. Jego podopieczni przyczynili się do jego osiągnięcia, dążąc do ciągłego wspierania pierwszego zespołu. Acana Futsal Masters 2018 stanowi dla nich kolejne wyzwanie.

– Przygotowania zaczęliśmy przed dwoma tygodniami i przybędziemy w pełnej dyspozycji. Naszym celem jej jej utrzymanie.

Foto: Barça Lassa

Źródło: Barça Lassa