Mamy okazję odegrać się w sobotę za wpadkę z 5. kolejki, kiedy to przegraliśmy z Red Devils Chojnice 2:4. Jeśli chcemy wrócić na podium, w grę wchodzi wyłącznie komplet punktów. Goście przyjadą do nas z serią trzech ligowych zwycięstw z rzędu.

Ten rok układa się dla nas na razie w kratkę. Zaczął się optymistycznie, od wygranej z Pogonią 04 Szczecin. Później przyszła porażka 1:6 z mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała. Szybko jednak się po niej podnieśliśmy, notując historyczny dla nas awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Pewnie wygraliśmy 8:2 z Domexem Pińczów. Po dwie bramki zdobyli nasi dwaj nowi zawodnicy – Elia Walty i Adriano Foglia.

Nasze ostatnie występy były zupełnie jak rollercoaster – podsumowuje Janis Pastars.

Pucharowa wpadka gości

Strata punktów na Śląsku spowodowała, że znaleźliśmy się poza podium – po raz pierwszy od wielu kolejek. Mamy jednak tyle samo punktów (24), co trzecia Gatta Active Zduńska Wola i o jeden więcej niż piąty Clearex Chorzów. Taki rozkład wymaga od nas w sobotę walki wyłącznie o zwycięstwo. Dodatkową zachętę stanowi możliwość rewanżu po październikowej przegranej z Red Devils.

Beniaminek z Chojnic przełamał serię pięciu porażek i teraz ma na koncie trzy zwycięstwa z rzędu. Z tym że ligowe (z Clearexem, AZS UŚ Katowice i Piastem Gliwice), ponieważ ostatnie spotkanie rozegrał w Pucharze Polski i nie świętował awansu. Musiał uznać wyższość drugoligowej CRB Mrówki Mosina. Czerwone Diabły jednak w weekend nie odpuszczą, ponieważ mają realne szanse na znalezienie się w pierwszej szóstce. Choć zajmują dopiero ósme miejsce, to zdobyli 16 punktów – tyle co dwaj rywale wyżej.

Teraz czeka nas pierwszy mecz przed własną publicznością po pierwszej rundzie. Zrobimy wszystko, by przygotować się do niego odpowiednio. Mamy w pamięci nasze pierwsze spotkanie z Red Devils i nie potrzebujemy dodatkowej motywacji. Korzystając z okazji, zapraszamy wszystkich na halę! – apeluje Janis Pastars.

9 lutego (sobota) 18:00 KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Red Devils Chojnice

Transmisja w TVCom.