Red Dragons powalczy o powrót do grupy mistrzowskiej, a my – na podium. W pierwszym meczu, wygranym przez nas, padła tylko jedna bramka. Ostatnie wyniki wskazują jednak, że tym razem kibice mogą spodziewać się większej liczby goli.

Musimy poddać się samokrytyce, poprawić błędy i podejść do następnego spotkania, jakby to był finał pucharu. Najważniejsze jest odzyskanie zaufania do siebie – powiedział Chus po odpadnięciu z Halowego Pucharu Polski.

W tym sezonie po każdej porażce od razu wracaliśmy na ścieżkę zwycięstw. Teraz mamy na koncie trzy przegrane z rzędu, w tym dwie w lidze. Mimo to do trzeciego Cleareksu tracimy tylko dwa punkty. Sytuacja w tabeli może się już dla nas zmienić nawet po tej kolejce – o ile pokonamy Red Dragons Pniewy.

Owszem, przegraliśmy trzy mecze z rzędu, ale z trzeba silnymi drużynami. Dlatego nie możemy chylić głowy. Musimy ciężko trenować, by zwycięstwa wróciły! – mówi Henry Hatakeyama.

Świetna seria Red Dragons

Czerwone Smoki dobijają się na finiszu rundy zasadniczej do bram grupy mistrzowskiej. Od Piasta dzielą ich dwa punkty, choć mają jeden mecz do rozegrania więcej. Tę sytuację zapewniają czterem wygranym z rzędu. AZS Katowice, Red Devils Chojnice, AZS Gdańsk i MOKS Białystok – takiej serii zespół z Pniew jeszcze w tym sezonie nie miał. Tylko raz mógł cieszyć się z kompletu punktów tydzień po tygodniu, w 7. i 8. kolejce. W grudniowym meczu z nami musiał pogodzić się z porażką, choć stracił tylko jedną bramkę.

Mamy najwyższe oczekiwania przed każdym spotkanie. Szanujemy wszystkich przeciwników, ale mam nadzieję, że znów wygramy. W domu możemy liczyć na naszych fanów. Sięgnijmy wspólnie po zwycięstwo! – apeluje Hatakeyama.

Akcja „Podaj do Kuby” trwa

Nasz fan klub zaplanował na weekend kolejne wydarzenia związane z akcją „Podaj do Kuby”, mającej na celu wsparcie chorego Jakub Sierpińskiego (o szczegółach akcji przeczytacie tutaj). W sobotę będzie miała miejsce zbiórka funduszy na terenie miasta, a także podczas meczu z Red Dragons. Za to w niedzielę odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice futsalowy turniej dziecięcy. Szesnaście drużyn będzie rywalizować od 9:00 do 17:00. W planie są kiermasze ciast i książek (ponad 200 tytułów, zbiórka trwa do soboty) oraz loteria fantowa. Do rozlosowania jest blisko 500 fantów – lekcja jazdy konnej, piłki z podpisami zawodników, trzymiesięczny kurs języka angielskiego, podpisane zdjęcie reprezentantów Polski w piłce nożnej, a nawet samochód na weekend. Gościem serwującym robione na miejscu zdrowe napoje będzie dietetyk młodych sportowców, Patrycja Jeziak. Przygotowała krótki wykład dla rodziców o diecie i żywieniu młodych sportowców.

16 marca (sobota) 18:00 KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Red Dragons Pniewy

Transmisja w internecie na TVcom.