Chorzowianie mogę zapewnić sobie miejsce na podium przed własną publicznością, o ile wygrają. Jeżeli górą będzie Piast, będziemy jeszcze bardziej zmotywowany, by przy trzeciej próbie pokonać FC Toruń.

Grupa mistrzowska

18 maja:

18:00 Clearex Chorzów – Piast Gliwice

Piast dopiero co ograł Gattę 6:1, czy powtórzy podobny wynik w meczu z Cleareksem? W marcu gliwiczanie wywieźli z Chorzowa komplet punktów dzięki wygranej 3:1. Gospodarze będą mieli jednak dużą motywację – po ostatniej kolejce stracili szansę na srebro, a po tej mogą zagwarantować sobie brąz. Zapowiadają się więc gorące derby Górnego Śląska.

18:00 Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała

W poprzednim sezonie wicemistrzostwo, a teraz 6. miejsce? Wiele wskazuje na to, że taki los czeka Gattę. Szansę na 5. lokatę może przedłużyć sobie, pokonując Rekord – tak jak w pierwszej rundzie. Mistrz dowiódł jednak w ostatnim meczu z nami, że nie zamierza odpuszczać nawet na finiszu, nawet gdy kolejny tytuł ma w kieszeni. Było 6:3 dla Gatty, później 6:0 dla Rekordu – o gole możemy być spokojni.

20 maja:

20:00 KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – FC Toruń

Zapowiedź tego meczu przeczytacie tutaj.

Grupa spadkowa

18 maja:

18:00 MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Devils Chojnice

Oba zespoły podchodzą do tego starcia po porażce różnicą 4 goli i oba nie mają już nic szczególnego do ugrania. W pierwszej rundzie górą był MOKS, wygrał 3:1. W drugiej Red Devils wziął odwet i zwyciężył u siebie 5:1. Teraz mogą więc sobie wyjaśnić, kto zasługuje na wyższe miejsce w tabeli.

19 maja:

16:00 Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons Pniewy

Jeżeli Pogoń wygra, AZS Gdańsk nie będzie już mieć o co grać. Motywacja jest więc duża. Równie wielkie jest jednak wyzwanie, które stanowi starcie z Red Dragons, najmocniejszą ekipą grupy spadkowej. W kwietniu Szczecinianie nie ułatwili rywalowi wygranej. Teraz muszą dać z siebie jeszcze więcej.

19:00 AZS UŚ Katowice – AZS UG Gdańsk

Choć sytuacja w tabeli obu drużyn jest już raczej przesądzona, to akademickie derby zawsze wywołują duże emocje. Katowiczanie walczą jeszcze o wskoczenie na 8. miejsce. Za to zespół z Gdańska, o ile Pogoń nie wygra, może przybliżyć się do barażów. Potrzebuje do tego zwycięstwa, dlatego możemy spodziewać się otwartego spotkania i gradu bramek. Jak będzie? Przekonamy się w niedzielę.

Transmisje dostępne w internecie na TVcom oraz w telewizji na kanale Sportklub (KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – FC Toruń).