Acana Orzeł wraca do gry. Zawodnicy Jesusa Lopeza swoje spotkanie rozegrają w najbardziej oddalonym, w tym sezonie, od Jelcza-Laskowic miejscu – w Białymstoku. Tam na naszych Orłów będzie czekał miejscowy MOKS Słoneczny Stok.

Acana Orzeł mecze z MOKS-em Białystok może wspominać bardzo dobrze. Na dwa rozegrane dotąd spotkania jelczanie wygrali oba, a każde z nich kończyli z przewagą pięciu trafień – 6:1 i 5:0.

Mimo to zespołu z Podlasia nie należy lekceważyć. Białostoczanie pokazali na początku aktualnych rozgrywek, że są w stanie pokonać zespoły, z którymi chociażby nasze Orły pogubiły punkty. Zawodnicy trenera Adriana Citki pokonali już m.in Gwiazdę Ruda Śląska 5:3, a także wygrali na wyjeździe z GSF-em Gliwice 5:4.

Wspomniane nazwisko grającego szkoleniowca MOKS-u nie jest oczywiście przypadkowe, bowiem Adrian Citko jest bratankiem Marka Citki. Trener białostoczan co prawda nie zrobił tak bogatej kariery jak jego wujek, ale mimo to może się pochwalić występami w rezerwach Jagielonii Białystok, gdzie zbierał pierwsze piłkarskie szlify.

– To zespół, który bardzo szanuję. Podoba mi się ich mentalność, są zespołem ofensywnym i nikogo się nie boją. Świetną robotę wykonuje trener – Adrian Citko. Ponadto MOKS często wykorzystuje swojego bramkarza do ataku. Jestem pewien, że będzie to bardzo dynamiczny mecz – zapowiada trener Acany Orła, Jesus Lopez.

Spotkanie to może być także wyjątkowe dla Marcina Firańczyka, który jeszcze w zeszłym sezonie występował w barwach białostockiego klubu. Popularny „Firana” w zespole z Podlasia wystąpił w sumie w 81 spotkaniach, w których zdobył aż 65 bramek!

Spotkanie zapowiada się zatem niezwykle ciekawie. Stawką bowiem nie będą wyłącznie trzy punkty, ale także możliwość znacznego zbliżenia się do podium Futsal Ekstraklasy. W przypadku korzystnych rezultatów może to być nawet wskoczenie do czołowej trójki, a tym zapewne żadna z drużyn by nie pogardziła.

Początek starcia już w niedzielę, 3 listopada o godzinie 16.00. Dla tych, którzy nie będą mogli dopingować naszego zespołu w hali przy ul. Warszawskiej 8 przewidziana została transmisja spotkania na TVcom.pl.