Noel Charrier

Acana Orzeł wraca do własnej hali. Jelczanie nie będą mieli jednak łatwego zadania, bowiem na Dolny Śląsk przyjeżdża aktualny lider Futsal Ekstraklasy – Gatta Active Zduńska Wola. Na to spotkanie wszyscy chętni będą mogli wejść za darmo!

Niemalże miesiąc musieli czekać kibice Acany Orła, aby powtórnie zobaczyć swoich zawodników w hali w Jelczu-Laskowicach. Patrząc na dotychczas rozegrane spotkania w Centrum Sportu i Rekreacji, można by zauważyć, że co mecz, to hit.

Najpierw Orły gościły mistrzów Polski z Bielska-Białej, następnie brązowych medalistów poprzedniego sezonu – Clearex Chorzów, a ostatnio dotychczasowego wicelidera Futsal Ekstraklasy – AZS UŚ Katowice.

Tym razem poziom spotkania również powinien stać na najwyższym poziomie. Zawodnicy Jesusa Lopeza podejmą bowiem lidera tabeli – Gattę Active Zduńska Wola.

Faworyta tego starcia jest bardzo trudno wskazać. Oba zespoły prezentują aktualnie wysoką formę i o ostatecznym wyniku może zadecydować dyspozycja dnia, bądź też efekt zaskoczenia, przez którąś z drużyn.

Atutem naszych zawodników będzie na pewno własne boisko. W Jelczu-Laskowicach nasi gracze prezentują się w tym sezonie wyśmienicie, a gorący doping najlepszych kibiców w Polsce tylko nakręca Orły do lepszej gry. Dodatkowo poprzednie starcia między oboma zespołami na Dolnym Śląsku zakończyły się zwycięstwami jelczan – 4:3 oraz 7:2.

Spotkanie to może być także wyjątkowe dla Arkadiusza Szypczyńskiego i Maksyma Pautiaka, którzy jeszcze w zeszłym sezonie występowali w barwach Gatty. Jak mówił jednak Maksym w rozmowie z nami (TUTAJ):

– Dla mnie to będzie spotkanie jak każde inne. Oczywiście mam tam dobrych znajomych, ale na boisku przyjaźń się skończy i o jakimkolwiek odpuszczaniu mowy być nie może.

Allyson Amantes, maksym Pautiak, Gatta Zduńska Wola
Maksym Pautiak (po prawej) wystąpi przeciwko swoim byłym kolegom z drużyny

Starcie obu drużyn zapowiada się zatem wyśmienicie. Emocje zarówno na boisku, jak i na trybunach są gwarantowane. Te drugie możecie stworzyć Wy sami. Na spotkanie z Gattą wszyscy kibice wejdą bowiem za darmo. Stwórzmy razem znakomitą atmosferę i ponieśmy naszych zawodników do zwycięstwa!

Początek meczu już w najbliższą sobotę – 9 listopada o godzinie 18.00.