Przed Acaną Orłem ostatnie spotkanie w tym roku. Jelczanie udadzą się tym razem do Gliwic, aby tam o trzy punkty zawalczyć z miejscowym Piastem. Kto zatem wyjdzie tej rywalizacji zwycięsko?

Po kolejnym zwycięstwie u siebie, Orłom przyjdzie się zmierzyć tym razem na wyjeździe. O to, aby udanie zakończyć rok nie będzie jednak wcale tak łatwo, bowiem rywalem jelczan będzie Piast Gliwice.

Obecny sezon w wykonaniu rywali jelczan trudno jest jednoznacznie oceniać. Początek mieli bowiem fatalny – na pięć spotkań wygrali zaledwie jedno. Później jednak, po zatrudnieniu Orlando Duarte gliwiczanie zaczęli grać jak natchnieni. Na 21 możliwych do zdobycia punktów zgarnęli ich aż 16. I patrząc na tabelę od okresu zatrudnienia Portugalczyka, to lepszy bilans mają tylko gracze FC KJ Toruń oraz Rekordu Bielsko-Biała.

Sama postać Orlando Duarte jest także warta wspomnienia. Szkoleniowiec w swoim CV posiada m.in. pięć tytułów mistrza Portugalii wraz ze Sportingiem Lizbona, a także prowadzenie kadry narodowej tego kraju. Ciekawie zapowiada się zatem pojedynek na ławce trenerskiej, który można określić małymi derbami Półwyspu Iberyjskiego.

Dobry bilans Duarte może także wynikać z nieco prostszego terminarza. Nowego trenera Piasta ominęły bowiem spotkania z ponad połową drużyn z czołówki. A bilans, z bezpośrednimi rywalami o podium gliwiczanie mają delikatnie mówiąc kiepski. W sześciu spotkaniach zdobyli zaledwie punkt – remis 3:3 z Constractem Lubawa. Dla porównania gracze Jesusa Lopeza przegrali tylko z Rekordem Bielsko-Biała i na 18 możliwych do zdobycia oczek zatrzymali u siebie 11.

Historia spotkań obu zespołów daje większe szanse Acanie. Podobnie seria dziewięciu nieprzegranych spotkań z rzędu, która jest najlepszą od początku istnienia klubu. Kibice rządni emocji będą musieli jednak wykazać się sporą cierpliwością. Ponad 67% bramek w meczach Piasta i Acany pada w drugich częściach spotkania.

Czy Orły wrócą zatem zwycięsko z Gliwic, czym jednocześnie sprawią sobie i kibicom przedświąteczny prezent? O tym przekonamy się już jutro – w sobotę, 21 grudnia o godzinie. 13.00.