Acana Orzeł U18 zremisował 2:2 z GKS-em Futsal Nowiny w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18. Bramki dla Orła zdobyli Filip Turkowyd oraz Tomasz Wroński.

W starciu otwierającym MMP U18 trudno było wskazać faworyta. Oba zespoły nie spotkały się do tej pory ze sobą, dlatego też trudno było wyrokować ostateczny wynik spotkania.

Pierwszy celny strzał oddali futsaliści z Nowin i gdyby nie skuteczna interwencja Dominika Górskiego mogło być 0:1. To na szczęście nie sparaliżowało młodych jelczan, którzy wykonali szybki kontratak i w zaledwie dziewięć sekund od tatmtej sytuacji wywalczyli sobie rzut karny.

Do piłki podszedł Filip Turkowyd, który niedawno miał okazję debiutować w pierwszej drużynie Orła. I choć jego strzał był w zasięgu rąk bramkarza, to już siła wystarczyła, aby dać swojemu zespołowi jednobramkowe prowadzenie.

Wynik ten nie utrzymwał się jednak długo, bowiem fenomenalnym strzałem popisał się Radosław Szymonek. Piłka po jego uderzeniu odbiła tylko dolną część poprzeczki i nie dając żadnych szans naszemu golkiperowi wpadła do siatki.

W dalszej fazie swoje kolejne okazje kreowali rywale, ale albo dobrze bronił Górski, albo futsalówka obijała słupek. Obraz gry nieco uległ zmianie po przerwie wziętej na żądanie przez szkoleniowca Orłów – Jarosława Patałucha, ale ostatecznie nie wpłynęło to na wynik do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się niemalże tak samo, jak poprzednia – od mocnego akcentu jelczan. Do ponownego wyjścia na prowadzenie zabrakło jednak kilku centymetrów. Piłka po uderzeniu Dominika Chruściela trafiła bowiem w poprzeczkę i rezultat pozostawał bez zmian.

W tym wypadku sprawdziło się jednak znane powiedzenie, że co się odwlecze, to nie uciecze. Po szybkim rozegraniu rzutu rożnego na bramkę z ostrego kąta uderzył Tomasz Wroński. Decyzja ta okazała się być bardzo dobra, bowiem chwilę potem piłka trzepotała już w siatce, a Orły prowadziły 2:1.

Podwyższyć na 3:1 mógł dwukrotnie Kacper Opatowski. Za pierwszym razem górą był jednak bramkarz rywali, a przy następnej okazji młody zawodnik Orła nieszczęśliwie minął się z futsalówką.

Ponownego szczęścia zabrakło po drugiej stronie boiska, kiedy to zza pola karnego uderzył Dawid Tutaj. Piłka po jego strzale trafiła w jednego z naszych obrońców i myląc golkipera wleciała do bramki.

Orły próbowały odpowiedzieć do samego końca, a okazji do tego im nie brakowało. Ostatecznie żadna z nich nie skończyła się jednak golem, co też po końcowej syrenie oznaczało podział punktów.

Tym samym jelczanie zajmują obecnie drugie miejsce w grupie A. Liderem jest Junior Hurtap Łęczyca, który wygrał z Pogonią Sokół Lubaczów 5:1.

GKS Futsal Nowiny – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 2:2 (1:1)
Filip Turkowyd 2′, Tomasz Wroński 15′ – Radosław Szymonek 3′, Dawid Tutaj 19′.

Acana Orzeł: Górski (Śliwiński) – Sykulski (C), Pach, Turkowyd, Opatowski, Chruściel, Wroński, Gajek, Jagoszewski .