Bramka zdobyta na 28 sekund przed końcową syreną zadecydowała o remisie Acany Orła z Clearexem Chorzów. Punkt wywieziony ze Śląska pozwolił jelczanom utrzymać niewielką stratę do ligowego podium.

Stawką meczu było umocnienie swojej pozycji w ligowej czołówce. Na podium bowiem pozostały zaledwie dwa wolne miejsca, a w grze o nie jest wciąż pięć drużyn. Zwycięzca zyskałby zatem lepszą pozycję startową przed dalszą fazą rozgrywek.

Początek spotkania był dosyć spokojny. Clearex oddał Orłom piłkę i wydawało się, że taki układ pasuje jelczanom. Z czasem uległ on zmianie i to chorzowianie zaczęli częściej dochodzić do głosu.

Na posterunku stał jednak Maciej Foltyn, który skutecznie powstrzymywał ataki rywala. Równie dobrze zachowała się ofensywa Acany, po stracie piłki przez graczy Clearexu. Konkretnie zrobił to Arkadiusz Szypczyński, który zabrał się z futsalówką i silnym strzałem czubkiem buta otworzył wynik spotkania.

Radość z bramki nie trwała długo. Silnie wbita piłka z rzutu wolnego przez Macieja Mizgajskiego nabiła nieszczęśliwie Maksyma Pautiaka, który tym samym pokonał własnego golkipera.

W międzyczasie chorzowianie dopuścili się jednak pięciu fauli, a to oznaczało, że każde kolejne przewinienie poskutkuje przedłużonym rzutem karnym. Ten został ostatecznie podyktowany w 16. minucie po faulu Mateusza Bednarczyka na Gustavo Henrique. Do piłki podszedł Mykola Morozov, który w poprzednim starciu z Clearexem zantował hat-tricka. Tu jednak na gola musiał jeszcze poczekać, bowiem jego uderzenie wybronił bramkarz gospodarzy.

Nie minęło wiele czasu, a swój limit niesportowych zachowań wykorzystali także jelczanie. W tej sytuacji Foltyn nie musiał jednak interweniować. Strzał Mizgajskiego poleciał wysoko nad bramką i na przerwę oba zespoły schodziły z jednobramkowym remisem.

Wynik tuż po zmianie stron mógł zmienić Szypczyński, ale obronną ręką z tej sytuacji wyszedł Bednarczyk. Tyle szczęścia po drugiej stronie boiska nie miał niestety Foltyn. Kapitan Acany w zaledwie pół minuty musiał dwukrotnie wyjmować piłkę z siatki, przez co Clearex momentalnie objął prowadzenie 3:1.

Orły zaczęły odrabiać starty w 28. minucie. Dobrze rozegrany rzut rożny wykończył wspomniany wcześniej Morozov. I choć jego uderzenie zza pola karnego było mocno sygnalizowane, to do pokonania golkipera spokojnie wystarczyła sama jego siła.

Do wywiezienia choćby punktu wciąż brakowało jednak bramki, a tej nie były w stanie przynieść ani długo przygotowywane ataki, ani gra z lotnym bramkarzem.

Wtedy z pomocą przyszli sami gracze Clearexu, którzy kolejny raz w tym spotkaniu wykorzystali limit fauli. Do piłki tym razem zdecydował się podejść Henrique, który mimo bardzo długiego rozbiegu nie zapomniał w jaki sposób chce pokonać bramkarza. Brazylijczyk uderzył silnie i nisko, aby chwilę potem, razem z resztą zespołu cieszyć się z wywalczonego remisu.

Dzięki zdobytemu punktowi Acana Orzeł utrzymał kontakt z ligową czołówką. Do drugiej Gatty Zduńska Wola jelczanie tracą cztery oczka, a do trzeciego Constractu jedno mniej. Z graczami z Lubawy Orły zmierzą się już w najbliższej kolejce.

Clearex Chorzów – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 3:3 (1:1)
Arkadiusz Szypczyński 10′, Mykola Morozov 28′, Gustavo Henrique 40′ – Maksym Pautiak 12′ (s.), Mariusz Seget 23′, Krzysztof Salisz 24′.

Clearex: Bednarczyk (Krzyśka) – Seget, Salisz, Łuszczek, Wędzony – Bidelski, Mizgajski, Dewucki, Rotucki, Vakhula, Leszczak, Golly.

Acana Orzeł: Foltyn (Charrier) – Kędra, Morozov, Pautiak, Szypczyński – Henrique, Firańczyk, Pastars, Makowski, Turkowyd.