AKADEMIA

EDUKACJA POPRZEZ SPORT – FUTSAL

Wraz z utworzeniem klubu powstała Akademia FUTSALU. Jej głównym celem jest dbanie o właściwy rozwój sportowy oraz wychowawczy po przez sport. Przyświeca nam maksyma „EDUKACJA POPRZEZ SPORT – FUTSAL”. Obecnie Akademia liczy już 100 dzieci i młodzieży.

Utworzyliśmy 6 grup szkoleniowych dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, oraz dwie grupy młodzieżowe U14 dla chłopców i U16 dla dziewcząt. Aby móc w pełni rozwijać akademię i zapewnić kontynuację szkolenia, w tym roku powstaną grupy U18 i U 20 dla chłopców oraz U 18 dla dziewcząt. Sprawdzianem ich rozwoju będzie coroczny start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu.
Nasze „Orzełki” bo tak nazywamy naszych najmłodszych adeptów Futsalu, nie tylko ciężko trenują , ale stanowią nieodłączną część meczów naszej pierwszej drużyny. Każde spotkanie rozpoczyna się od wyprowadzenia zawodników przez nich na parkiet, a w trakcie meczu tworzą swoisty klub kibica.

Nad prawidłowym rozwojem AKADEMI ORŁA czuwa I trener drużyny Jesus Lopez Garcia „Chus”, który jest także głównym trenerem i koordynatorem AKADEMII. Jego osoba jest potwierdzeniem kierunku który obraliśmy, a mianowicie myśli szkoleniowej prosto z półwyspu Iberyjskiego. W Hiszpanii każde dziecko zaczyna swoją przygodę z „piłką” w wieku 4 lat. Zazwyczaj jest to właśnie hala sportowa, która uczy techniki, gry na małym obszarze, gry 1v1, 2v2, 3v3 i w końcu 4v4. Cechy jakie nabywa „przyszły piłkarz” są odzwierciedleniem gry najlepszych drużyn Hiszpańskich, które w ostatnim czasie zdominowały piłkę europejską.
Do najważniejszych z nich należy zaliczyć wyszkolenie techniczne, „inteligencję sytuacyjną”, odpowiedzialność , umiejętność szybkiej gry kombinacyjnej, wysoką sprawność fizyczną. Mamy nadzieję że dzięki czerpaniu wzorców od Najlepszych, nasze „Orzełki” również będą się tak dobrze rozwijać , co zaowocuje w przyszłości grą w Reprezentacji Naszego Kraju.

Trenerzy którzy prowadzą poszczególne grupy szkoleniowe odbywają dwa razy w miesiącu szkolenia z TRENEREM-KOORDYNATOREM, aby móc się rozwijać i jednocześnie zwiększać jakoś treningów. Jest to dla nas bardzo istotne, ponieważ rozwój trenerów gwarantuje rozwój Akademii.