Choć do żadnych istotnych roszad w tabeli już nie dojdzie, warto śledzić ostatnią kolejkę Futsal Ekstraklasy. Starcie mistrza z wicemistrzem, czerwone derby i nasz wyjazd do Gliwic – jest w czym przebierać.

Grupa mistrzowska

25 maja:

15:00 Gatta Active Zduńska Wola – Clearex Chorzów

W zeszłym sezonie te zespoły do końca walczyły między sobą o medal. W tym nie są już na finiszu bezpośrednimi rywalami. Clarex ma zapewniony brąz i przy wpadce torunian może zrównać się z nimi liczbą punktów – dla własnej satysfakcji. Za to Gatta już teraz ma tyle samo oczek co szósty w tabeli Piast i jeśli chce się przed nim utrzymać, musi mierzyć w zwycięstwo.

26 maja:

18:00 Rekord Bielsko-Biała – FC Toruń

Czy starcie na szczycie będzie wisienką na torcie tegorocznych rozgrywek? Rekord utrzymał tytuł mistrza, a FC Toruń wspiął się jedną lokatę wyżej, sięgając po srebro. Pierwsze starcie w tym sezonie wygrał zespół z Torunia (2:1), a drugie z Bielska-Białej (5:0). Mają więc okazję wyjaśnić sobie, kto jest finalnie lepszy – przynajmniej w bezpośrednich pojedynkach.

18:00 Piast Gliwice – KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

Zapowiedź tego meczu przeczytacie tutaj.

Grupa spadkowa

25 maja:

15:00 Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice

W Bielsku-Białej odbędzie się pojedynek dwóch najlepszych drużyn grupy mistrzowskiej, a w Pniewach – spadkowej. Czerwone derby z pewnością dostarczą kibicom jeszcze trochę wrażeń na zakończenie sezonu. Poprzednie bezpośrednie meczu zdecydowanie wygrał Red Dragons, z trzy- i pięciobramkową przewagę. Red Devils ma więc ostatnią okazję, by się postawić i sięgnąć choć po jedno zwycięstwo.

18:00 AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Kibice z Gdańska mają ostatnią okazję na oglądanie swojego zespołu w ekstraklasie. Kolejna nadejdzie najwcześniej za ponad rok, o ile Akademicy utrzymają skład i zdominują pierwszoligowych rywali. Czują się więc zobowiązani dostarczyć fanom świetnego widowiska i wygranej. O nią nie będzie łatwo, bo MOKS dopiero co w meczu z Red Devils udowodnił, że chce zgromadzić jak najwięcej punktów.

18:00 Pogoń 04 Szczecin – AZS UŚ Katowice

Dla Pogoni to jeszcze nie koniec. Choć mecz z AZS-em jest ważny, bo to ostatni ligowy pojedynek w domu, to przede wszystkim myśli już o barażach. Zmierzy się w nich z Constractem Lubawa. Za to Akademicy z Katowic mogą jeszcze wzbić się na 8. pozycję, o ile Red Devils nie wygra swojego starcia.

Transmisje dostępne w internecie na TVcom oraz w telewizji (Rekord Bielsko-Biała – FC Toruń) na kanale Sportklub.