27 tygodni pełnych emocji, zjawiskowych interwencji i pięknych bramek za nami. O ile Rekord pozostał poza zasięgiem innych drużyn, to do zamiany na pozostałych miejscach podium zabrakło niewiele. Natomiast to, że z ekstraklasy pożegnamy AZS Gdańsk, a Pogoń obejrzymy w barażach, było już jasne.

Grupa mistrzowska

Gatta Active Zduńska Wola – Clearex Chorzów 6:10 (3:2)

Ten mecz jest całkowitym zaprzeczeniem tego, że gra o nic skutkuje nudą. Dwa wielkie polskie zespoły pokazały, że zawsze trzeba rywalizować do końca – Cleareks podwójnie, bo dzięki temu sięgnął w tym spotkaniu po zwycięstwo. Tym samym zrównał się liczbą oczek (54) z FC Toruń, co obrazuje, jak niewiele brakowało do brązu. Za to były już wicemistrz musi przyjąć z pokorą szóstą lokatę, by w przyszłym sezonie znów walczyć o czołówkę.

9. Sobalczyk, 9. Milewski, 12. Sobalczyk, 23. Milewski, 29. Marciniak, 40. Milewski – 3. Zastawnik, 20. Leszczak, 22. Golly, 31. Seget, 32. Łuszek, 33. Świtoń, 36. Golly, 36. Leszczak, 37. Zastawnik, 39. Seget

Rekord Bielsko-Biała – FC Toruń 4:1 (0:0)

Rezultat pierwszej połowy był w stylu FC Toruń, ale zupełnie nie obrazował tego, do czego zdążył przyzwyczaić Rekord. Po przerwie gdy tylko musiał zacząć gonić wynik, od razu wziął się za odrabianie strat – z podobną skutecznością jak w spotkaniu z nami. Dzięki temu odskoczył drużynie z Torunia na odległość 13 punktów. Jeśli chodzi o bilans bramkowy, do choć do tego z poprzedniego sezonu nieco zabrakło (179-55), to 158 zdobytych goli przy 61 straconych wciąż jest niezłym wynikiem.

24. Marek, 27. Surmiak, 35. Popławski, 38. Kubik – 22. Waszak

Piast Gliwice – KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 4:0 (3:0)

Relację z tego meczu przeczytacie tutaj.

Sergio Parra (12), Michał Grecz (13), Marek Bugański 2 (19, 32)

Grupa spadkowa

Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice 3:2 (2:2)

Zabrakło sekund, by Red Dragons po raz drugi zremisował (ponownie 2:2) w rundzie dodatkowej. Przyzwyczaił już jednak kibiców, że potrafi odrabiać straty nawet na ostatni moment, przez co potwierdził swoją dominację w drugiej połowie tabeli. Gdyby nie podział, zgromadzone 44 punkty zapewniłyby mu piąte miejsce, a tak musi zadowolić się siódmym. Za to zespół z Chojnic spadł na dziewiątą lokatę, ze znaczącą przewagą (16 punktów) nad strefą barażową.

15. Kostecki, 16. Skrzypek, 40. Vakhula (rzut karny) – 9. Laskowski, 15. Sobański

AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:5 (3:0)

Nie brakowało wiele, by w ostatniej kolejce przydarzyła się niespodzianka. Mimo świetnego początku gospodarzy, skończyło się jak zazwyczaj – nie zdołali utrzymać wypracowanego prowadzenia. W 27 meczach zgromadzili 12 punktów – to nie wystarczyło nawet na baraże. Tymczasem zespół z Białegostoku jest daleki od zagrożonej strefy, dlatego musi skoncentrować się na tym, co zrobić, by w przyszłym sezonie wspiąć się wyżej niż na 10. miejsce.

12. Horbacz, 18. Kawka, 20. Wesserling – 21. Osypiuk, 26. Firańczyk, 27. Osypiuk, 29. Jendruczek, 31. Osypiuk

Pogoń 04 Szczecin – AZS UŚ Katowice 4:11 (1:5)

Tyle goli co AZS nie zdobył w tej kolejce nikt, choć łącznie więcej bramek o jedną padło w Zduńskiej Woli. Mimo to cieszy, że w drugiej połowie tabeli też mają miejsce emocjonujące pojedynki pełne widowiskowych akcji. Dzięki nim Akademicy zajmują 8. miejsce. Pogoń powalczy o utrzymanie w barażach.

16. Prawucki, 24. Prawucki, 32. Kondiukh, 38. Czyszek – 9. Wojtyna, 13. Piskorz, 15. Hewlik, 18. Jasiński, 19. Jasiński, 23. Podobiński, 25. Wojtyna, 26. Piskorz, 32. Gładczak, 33. Gładczak, 39. Piskorz